Regenera Activa – transplantace autologních kmenových buněk (Autologous Micrograft )

Principem vlasové kúry RegeneraActiva je poskytnout látky z vlastních tkání k ošetření vlastních vlasových folikulů. Proto se Regenera Activa nazývá také „Autologický mikroštěp“. Je to účinná a spolehlivá metoda pro boj proti mnoha problémům s vypadáváním vlasů, zejména mužským typem vypadávání vlasů.

Kdo je vhodný pro regenera activa?

Pokud problém s vypadáváním vlasů není způsoben infekcí, metodu autologního mikroštěpu lze použít u každého, kdo má problém s vypadáváním vlasů. Používá se k podpoře a revitalizaci vlasů před lámáním a vypadáváním způsobeným aplikací barvení vlasů a častými kadeřnickými procedurami.

JE REGENERA ACTIVA (AUTOLOGNÍ MIKROGRAF) EFEKTIVNÍ NA VLASY, KTERÉ V MINULOSTI VYPADALI?

Cílem ošetření je získat z vlastních tkání růstové faktory a autologní  kmenové buňky, které jsou potřebné k tomu, aby se oslabené vlasové folikuly zregenerovaly a vypadaly zdravěji.

JAK SE PROVÁDÍ REGENERA ACTIVA (AUTOLOGICKÝ MIKROGRAF)?

Při této metodě se používá tkáň ve vlasaté oblasti za uchem, která je geneticky zakódována tak, že se nevylučuje. Jelikož celý zákrok probíhá v lokální anestezii, nezpůsobuje žádnou bolest. V procesu autologního mikroštěpu se specifickou metodou odeberou 3 až 4 vlasové folikuly z oblasti za uchem směrem k zátylku. V tomto případě se tyto kořeny přemění na speciální buněčnou suspenzi systémem regenera activa. Takto je připravena vlasová kúra s efektem posilujícím buňky z našich vlastních vlasových folikulů.

Připravená suspenze se vstřikuje do pokožky hlavy. Růst vlasů je zajištěn regeneračním účinkem autologních buněk ve vlasovém folikulu a tkáni odebrané z oblasti dárce a růstových faktorů.

JE REGENERA ACTIVA ALTERNATIVOU K TRANSPLANTACE VLASŮ?

Léčba trvalého vypadávání vlasů je zajištěna transplantací vlasů. Oproti alternativě je Regenera Activa podpora transplantace vlasů a také zastaví vypadávání vlasů, které již máte. Toto ošetření poskytuje růstové faktory a autologní buňky potřebné pro nově transplantované vlasy. Vlasy rostou mnohem rychleji a silněji.

KDY SE ZÍSKAJÍ VÝSLEDKY TERAPIE REGENERA ACTİVA?

Pozitivní výsledky této kúry, které získáváme z vlastních buněk, se začínají projevovat od třetího měsíce. Vznik všech pozitivních výsledků a vývoje se pozoruje od 6. měsíce.

JAKÉ JSOU VÝHODY AUTOLOGNÍ METODY MIKROGRAFTU?

• Revitalizuje oslabené a miniaturizované vlasy.
• Udržuje kvalitu stávajících vlasů.
• Obecně činí tenčí oslabené vlasy hustšími a vypadají plnější.
• Poskytuje růst vlasů probuzením spících vlasů, které ještě neodumřely.
• Umožňuje zpevnění dárcovské oblasti před transplantací vlasů, čímž zvyšuje úspěšnost po výsadbě.
• Po transplantaci vlasů zvyšuje míru zotavení po procesu výsadby a pomáhá zvyšovat kvalitu transplantovaných vlasů.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE AUTOLOGNÍHO MIKROGRAFTU

V horní části hlavy nemám žádné vlasy; narostou mi znovu vlasy?
Je nám líto, metoda autologního mikroštěpu není účinná ve zcela plešatých oblastech.


Může se použít při léčbě pelady?
Není účinný při léčbě peladu.
Vycházejí nové vlasy?
Je možné pozorovat růst nových vlasů, ale hlavním účelem metody je posílit vlasové folikuly a zabránit vypadávání vlasů.


Mohou těhotné ženy aplikovat metodu autologního mikroštěpu?
Jelikož neobsahuje chemické složky, lze jej aplikovat technicky, ale jelikož v těhotenství dochází k hormonálním změnám, bude lépe jej aplikovat až od konce období kojení. Jelikož takové hormonální změny nepříznivě ovlivní proces léčby, výsledek nebude na požadované úrovni.

 

Kdy se mohu po léčbě vrátit do každodenního života?
Ve stejný den můžete pokračovat ve svém společenském životě.


Je metoda RegeneraActiva PRP léčbou?
Ne. RegeneraActiva je mnohem komplexnější a účinnější vlasová kúra. Při metodě PRP se krevní destičky odebrané z naší krve koncentrují a vstřikují do pokožky hlavy. Při této metodě se izolují kořeny odebrané z dárcovské oblasti a růstové faktory a progenitorové buňky se izolují speciální metodou a vstříknou se do oblasti pokožky hlavy.